Приготування корму

При приготуванні кормів із зернової суміші хвилястим папугам в першу чергу потрібно звертати увагу на якість зерна. Зерна повинні бути свіжими і якісними. Щоб зерна довше зберігали свої властивості зберігати їх треба в бавовняних мішках.

Щоб уранці папужки не літали по клітці в надії знайти корм, зернові суміші (добова норма) краще давати з вечора, за винятком - додаткові види кормів, включаючи трав'яний корм необхідно давати вранці. Також не слід забувати і про питну воду. Двічі на день годують папуг, тільки в тому випадку якщо вони вигодовують пташенят. Зернова суміш повинна папугами з'їдатися вся, інакше в них виробиться звикання до певних видів зерна, особливо тих які містять в собі велику кількість жиру. А це сприяє прояву різних видів захворювань. Відповідно недолік зернової суміші залишить птахів голодними.

Любителі хвилястих папужок, що займаються розведенням вже багато років вважають, що добова норма зернової суміші дрібних папужок має становити до 25 г, для середніх до 35 г, для великих до 45 г. Тому, знаючи добову норму легко розрахувати потребу в кормі на місяць. Але не варто також забувати й те, що часта зміна кормів (переводити папуги на іншу кормову суміш потрібно поступово) призводить до всіляких захворювань, про які ми поговоримо пізніше. Правильно приготовлений корм - запорука здоров'я та довголіття хвилястих папужок.