Гнізда для папуг

Розводять хвилястих папуг у спеціальних гніздах для папуг. Розводити можна у будь-який час року, але найкраще виводити потомство влітку, коли тривалість дня і тепле повітря до цього розташовують. У інші пори року, особливо взимку, трохи складніше, тривалість світлового дня значно менше, ніж влітку. Тому необхідно за рахунок штучного освітлення витримувати тривалість світлового дня близько 18 години на добу при температурі до 21oС.

Починається розведення папуг з установки гніздівель (гнізд). Гнізда являють собою дерев'яні ящики, що нагадують шпаківні, розміри яких становлять приблизно 45х35х30 см. Зробити гніздо для папуг не складає особливих труднощів. Усередині гніздовий ящик виглядає, так як показано на малюнку:

 

Гніздові ящики для розведення пташенят підвішують на відстані близько метра і більше від підлоги у вольєрах і клітках. У клітинах гніздівля краще встановлювати зовні, щоб вони не займали багато місця. Під час гніздування у клітці повинна знаходитися яєчна шкаралупа і кісткове борошно, які багаті вмістом кальцію та фосфору, що особливо необхідно самці перед кладкою яєць і для появи шкаралупи.