Парування папуг

При паруванні бажано вибирати папуг одного віку. Щоб потомство було хороше хвилясті папуги повинні бути не тільки здорові, але й енергійні. Здорові папуги, як правило, справляють враження міцних і масивних, не огрядних птахів з гордовитою і природною поставою. Зрілість у хвилястих папужок наступає у віці близько 1 року. При гарному догляді та утриманні папуг здатність виробляти потомство може зберігатися більше 5 років.

Після вибору пари - самця і самку поміщають в гніздовий ящик. Якщо птиці готові до спаровування - це буде видно по яскраво-синьому підборіддю і восковиці у самця і коричневого підборіддя і восковиці у самки. Папуги будуть активно себе поводити, літаючи по клітці. Особливо самець, видаючи закличні звуки, буде літати навколо самки. А якщо самка дозволить самцеві себе годувати - це явно говорить про пари, що утворилися.

Парування хвилястих папуг може проходити по кілька разів на день. У цей момент у самки підвищується потреба у кальції і фосфорі, тому найголовніше пам'ятати про правильний кормовий раціон. Кормовий раціон відповідно повинен включати в себе овес, просо, яєчні суміші, а також всілякі вітаміни та мінеральні речовини. Своє перше яйце самка знесе орієнтовно через два тижні. Друге яйце з'явиться на наступний день. У середньому самка може знести близько 7 яєць, буває і більше.

Насиджування починається відразу ж після появи першого яйця, участь у якому бере тільки самка, самцеві ж дістається роль годувальника. Іноді самка може ненадовго покинути місце гніздування, але це не страшно для добре розвиненого зародка. Заплідненість можна визначити по матовому кольору яєць, десь через тиждень після насиджування.

Незапліднені яйця сіро-білого або жовто-білого кольору, такі яйця необхідно відразу ж забрати з гніздування.