Пташенята папуг

Пташенята хвилястих папуг з'являються на світ вже через 17-18 днів після знесення яєць. Тому за кілька днів до їх появи папужкам необхідно збільшити подачу кормової суміші. Коли пташенята вже вилупилися, самці перший час доведеться годувати їх зобним молочком. А як тільки підростуть, то можна давати розм'якшене зерно.

Також необхідно кілька разів на тиждень проводити чистку і перевірку гніздівля, щоб вчасно видалити загиблих пташенят папужок. Але бувають випадки, коли самка перестає годувати і викидає пташенят з гнізда. У цьому випадку, займатися чищенням гніздів'я не рекомендується, до тих пір поки молоді пташенята не виростуть і вилетять з гнізда самостійно. Також можна підсипати в гніздівля тирсу і аптечну ромашку.

Вилуплюється пташеня папужок сліпе і майже голе, з обох боків голови помітні темні плями, тіло вкрите світло-жовтим пушком. Десь через тиждень пташенята відкривають очі, на 9-10 дні на спині й голові починають з'являтися пір'я. Вже до 13 дня вони цілком покриваються пуховими пір'ям, по фарбуванню яких можна дізнатися якого кольору будуть пташенята. Якщо пухові пера сірого кольору - значить, папужки нормального забарвлення, якщо білі - значить світлого забарвлення. Вже в трьох тижневому віці пташенята хвилястих папуг стають схожими на дорослих папужок. А в 35 денному віці молоді папужки вже можуть вільно літати і самостійно добувати корм. В цей час їх потрібно пересаджувати в іншу клітку.

І найголовніше, щоб потомство завжди було здоровим і міцним, гніздування папуг не повинно перевищувати двох разів на рік.