Інфекційні хвороби папуг

Нижче ми наведемо ряд хвороб хвилястих папуг які відносяться до розряду інфекційні:

Гельмінтоз - глистні захворювання папуг, що виникли внаслідок паразитування в організмі птиці. При ураженні глистами папужка починає стрімко худнути.

Для лікування рекомендують антігельмінтові препарати - піперазин, фенотіазін.

Щоб попередити захворювання необхідно регулярно проводити дезінфекцію кліток і вольєрів, а також давати чистий і якісний корм.

Кліщі та пухопіроїди - Паразити, що живуть на поверхні шкірного покриву папужок. Джерелом зараження можуть бути голуби і горобці. Вміщені в клітках і вольєрах папуги можуть заразитися і через інвентар. Самим небезпечним для здоров'я папужки є кровоссальний кліщ, що відноситься до роду Dermanyssus.

До пухопіроїдів відносяться паразити загону Mallophaga. В основному живляться кров'ю і лімфою, яка виступає при розчісуванні шкіри папугою. Також можуть викликати шкірний свербіж і дерматити.

Щоб позбутися від цих шкідливих паразитів, необхідно застосовувати порошок піретруму, який втирають в оперення птиці, особливо в ті місця, де знаходяться комахи. Це злякає їх з тіла папуги, і далі залишається справа за малим, за допомогою «дихлофосу» обробити клітини і вольєри. Обробку проводити дуже обережно, щоб не потруїти птахів.

Пситтакоз - гостре інфекційне захворювання птахів. Найбільш поширена хвороба серед папуг, збудником якої є хламідобактерії. Хвороба передається через послід хворих птахів. У цих хворих птахів спостерігається нежить, нерідко профузний пронос. Якщо хвороба переходить у хронічну форму, то папужки стають розповсюджувачами інфекції. Специфічне лікування не розроблено.

Сальмонельоз - гострі кишкові інфекції, викликані паличкою сальмонели. Птахи заражаються від птахів. Хвороба хвилястих папуг викликається недостатньою і неповноцінною годівлею. Протікає дуже швидко, птахи гинуть від зневоднення організму внаслідок рясного проносу. Хвороба також небезпечна і для людини. Для профілактики необхідно дотримання санітарних заходів. Лікування птахів проводиться за вказівкою ветеринарного лікаря.

"Французька" линька - захворювання папужок, з яким вперше зіткнулися у Франції. Серед виводків частина пташенят, у яких махові і рульові пера випадають або в гнізді або після вильоту. У результаті чого їм доводиться пересуватися стрибками або лазити за допомогою лап і дзьоба. По-іншому їх називають «бігунками». В даний час не з'ясовано причини, що викликають захворювання і після курсу лікування немає ніякої гарантії, що пір'я не випадуть знову. Існує припущення, що захворювання виникає через нестачу білка в кормах при годівлі у перші дні пташенят. Тому для профілактики захворювання необхідно забезпечувати папуг нормальною повноцінною кормовою сумішшю, в достатній кількості містить вітаміни і мінеральні речовини, а також створити папугам нормальні умови для утримання. Кількість виводків, як говорилося раніше не повинно перевищувати двох, а якщо у виводку з'явилися «бігунки», не можна використовувати їх надалі створенні потомства.