Не інфекційні хвороби папуг

Ряд чинників, що дозволяють знизити ризик появи захворювань у хвилястих папужок

Перший фактор - необхідний уважний догляд і турбота про ваших хвилястих папужок.

Другий фактор - створити нормальні умови для проживання хвилястого папужки (клітина повинна бути просторою), десь раз на тиждень необхідно проводити прибирання житла Вашої пташки.

Третій фактор - це правильне повноцінне харчування, що включає в себе комплекс вітамінів і мікроелементів.

Не інфекційні хвороби хвилястих папужок.

Авітаміноз - вітамінна недостатність, поширена хвороба серед хвилястих папуг. Важка форма вітамінної недостатності настає при тривалому і неповноцінному годуванні птахів. Наприклад, зернова суміш містить у собі мінімум вітамін. Захворювання не є інфекційним, але при запущеній формі може призвести до загибелі птиці. У папуг страждаючих авітамінозом запалюються слизові оболонки очей, тремтять кінцівки, спостерігаються м'язові судоми.

Щоб запобігти авітаміноз в денний раціон птахи завжди повинні включатися овочі та фрукти, а також вітамінні препарати і мінеральні речовини. Також рекомендується в теплу погоду виставляти клітки з папугами на сонці (за рахунок сонячних променів в організмі виробляється вітамін D).

Запалення зоба - виникає через нестачу вітамінів і мінеральних речовин, зіпсованого корму, брудної води. У результаті захворювання у папужки відсутній апетит, утруднене ковтання. Для лікування папуги необхідна нормальна якісна кормова суміш, що містить у собі вітамінно-мінеральний комплекс. Зоб бажано промити розчином перманганату калію (1:3000), 3%-ним розчином борної кислоти. Після промивання папугу опускають головою вниз, щоб рідина вилилася назовні. Процедуру проводять кілька разів.

Запор - закриття просвіту кишкового тракту. Спостерігається в основному у зажирілих птахів через поїдання недоброякісної їжі. Хворі папуги випорожнюються з великими зусиллями. Щоб уникнути закупорку кишкового тракту фекальними масами, в анальний отвір вводять декілька крапель рослинного масла. Для профілактики поряд з кормовою сумішшю дається більше зелені і невелика кількість льняного насіння.

Ожиріння - сама назва говорить за себе. Причинами є постійне годування папуг кормами (насіння соняшнику, конопель), що включають в себе велику кількість жирів. Від ожиріння у птахів слабшає імунна система, порушується обмін речовин в організмі. Тому, щоб папуги не страждали на це захворювання кормовий склад сумішей повинен бути розрахований виходячи з індивідуальних потреб птиці, тобто вміст жирних кислот, а також білків, вуглеводів і вітамінів корм повинен бути збалансованим.

Відростання кігтів і дзьоба - причинами є тісні клітки, що обмежують нормальний рух і можливість сточувати кігті природним шляхом або неправильне харчування (нестача вітамінів).

Сильно відрослі кігті і дзьоб, можуть послужити причиною травми, іноді й загибелі папуги. Щоб уникати цього, необхідно кігті і дзьоб обрізати, при цьому не зачепивши кровоносну судину що знаходиться недалеко від кінчиків. Якщо все таки судина зачеплена зупинити кровотечу можна за допомогою перекису водню або йоду.

Якщо у папуг регулярно у клітинах будуть деревні гілки, а також шматки м'якого дерева сточування дзьоба і кігтів буде відбуватися природно.

Також варто пам'ятати про те, що при близькому контакті виникає небезпека зараження людини. Клітини необхідно регулярно чистити і хоча б раз на тиждень проводити дезінфекцію. Також, якщо Ви тримаєте папужки у кімнатних умовах - не допускати безконтрольне пересування по будинку і годувати з рота.

Подагра - страждають птахи, перегодовані не властивою для них їжею. У папуг навколо суглобів і сухожиль з'являються вузлики білого кольору, з-за яких птахи втрачають рухливість. Також у птахів відсутній апетит, спостерігається млявість. Якщо при виявленні захворювання птаха не почати лікувати, то протягом декількох днів він може загинути. У більшості випадків хвороба переходить у хронічну стадію. Тому відразу при появі вузликів необхідно продезінфікованої голкою проколоти їх і видавити всю рідину. Крім цього необхідно виключити з кормового раціону папуг вітамінні препарати і білки тваринного походження.

Пронос - прискорене виділення рідкого вмісту кишечника. Основними симптомами є бактерії і грибки. Для лікування необхідно давати папугам в'яжучі, що скріплюють речовини - фталазол, деревне вугілля. Трав'яний корм і капустяні листи тимчасово потрібно виключити.