Травми папуг

Нижче піде мова про травми папуг хвилястих.

Кровотечі - щоб зупинити кровотечу у хвилястого папуги, необхідно застосовувати 3%-ний розчин перекису водню. Також можна придбати таблетки сухого гідропіріта розчинивши їх у холодній воді (1 таблетка на 1 столову ложку води). Обробляти рани необхідно дуже обережно, так як розчин перекису дуже їдкий, і застосовувати його слід саме в місці кровотечі.

Переломи - порушення цілості лап, крил в результаті отриманої травми. Перша допомога потерпілому папузі - накладення спеціальної шини або тугий пов'язки. Потім птицю необхідно відсадити в окрему клітку. Щоб не порушувати кровообіг, туго затягувати пов'язки не бажано. При відкритих переломах необхідно звернутися до ветеринарного лікаря.

Пошкодження очей - при пошкодженні або запаленні очі папужок необхідно промити розчином борної кислоти (1 чайна ложка на склянку кип'яченої води) або фурациліном (1 таблетка розвести в склянці кип'яченої води). Кровотеча краю ока можна також зупиняти, прикривши око ваткою з цими розчинами, щоб перекис, не потрапив в око.

Удари - Пошкодження області тканини або органу без порушення цілості шкіри. При ударах хвилястих папужок необхідно охолодити місце удару протягом першої доби.