Як навчити папугу говорити

Кожен з нас хто тримав або тримає у себе вдома хвилястих папужок задавався питанням: А чи можна навчити хвилястого папугу говорити, і якщо можна, то як все ж таки це здійснити? Перш ніж відповісти на це питання давайте зануримося трохи в історію.

Перші хвилясті папужки «які розмовляють» з'явилися в де в 1870-х роках і був це жовтий хвилястий папужка, якого називали канаркою. А У 1877 р. про свою папугу повідомила О. Майєр з Штутгарта. Вона повідала, що її папужка міг вимовляти до 10 слів, в основному це були слова вітання, якими Є. Майер зверталася до свого вихованця.

На сьогоднішній день хвилястий папужка який «говорить» повністю затьмарив своєю популярністю різні види папуг. І причиною цьому є його мінімальна вартість, доступність придбання, значно малі розміри клітини, а також здатність весь час збільшувати свій «словниковий запас», при цьому не забуваючи старих «вправ», чого не скажеш про інші види папуг. Подібне відкриття хвилястого папужки як самого «балакучого» з папуг сталося не так давно, але на сьогоднішній день кількість охочих завести таку птицю, будуть неухильно зростати.

Всі ми знаємо, що як людина, так і тварини пізнають навколишній світ, завдяки органам почуттів, в основному, зоровому аналізатору і слуховому. У зв'язку з цим при навчанні птиці розмови треба впливати саме на ці канали. Потрібно користуватися не тільки способом багаторазових повторів з метою досягнення імітацій, але й для впізнавання певних предметів проводяться перші етапи абстрагування. Папуга проводить ідентифікацію, тобто говорить «груша» не тільки на той фрукт, який був їй представлений спочатку, але й на будь-яку іншу грушу, що відрізняється від першої за розмірами, кольором і таке інше. У навчанні буде кілька етапів:

- Словесне визначення предмета,

- Відповідно до певної ситуацією птах поводиться адекватно і висловлює доречні вислови,

- При спілкуванні відповідна питанню відповідь,

- Вміння правильно відповідати на питання і задавати їх.

Птахи можуть наслідувати людської мови після кількох етапів навчання «розмови».

Отже, існує кілька послідовних розрядів про те «Як навчити говорити хвилястого папугу» починаючи з самого примітивного і закінчуючи більш складними.

Перший розряд. Правильне звернення до свого папужці.

Другий розряд. Слова вітання.

Третій розряд. Спонукально-питальна лексика.

Четвертий розряд. Імена членів сім'ї, звернення їх один до одного.

П'ятий розряд. Лексичний матеріал "репертуар для папуги", обраний за смаком господаря.

Шостий розряд. Слова та фрази, підхоплені на льоту.

Більш детально про вище перерахованих розрядах «Як навчити говорити хвилястого папугу» читайте в наступних розділах.