Соломонський какаду

Сама назва соломонський какаду говорить про те, що середовищем проживання цих какаду є Соломонові острови (високостовбурні тропічні ліси).

Колірна гамма білого кольору, включаючи чубок, винятком є лимонний відтінок внутрішнього боку хвоста і крил і світло-сірий дзьоб.

Визначення статі здійснюється за райдужною оболонкою очей, у дорослої самки вона такого ж кольору, як і у білого какаду, - червоно-коричневого, у самця - чорного кольору.

Розмір дорослих соломонских какаду досягає в середньому 32 см, чого не скажеш про Молуккських какаду.

Також як і білий какаду, він дуже добре піддається дресируванню, причому дуже майстерно може копіювати голос людини, видавати різні звуки або голоси тварин.

Через низьку кількість популяції цього виду какаду розмножують дуже рідко, в основному, за кордоном. Зарубіжні селекціонери при розмноженні використовують великі вуличні вольєри або приміщення площею близько восьми квадратних метрів.

Гніздами є шматки стовбурів дерев з дуплом, причому розміри дупла бажано, щоб були до метра у висоту і близько 30 см в ширину, діаметр вхідного отвору повинен бути близько 10 см. Підстилкою в дуплі служать шматочки деревини або тріски.

Розмножуються, відкладають і висиджують яйця, також як і білі какаду, вдень самець, вночі - самка.

Харчування, як вже говорилося раніше, має бути повноцінним і збалансованим. Більш докладно про харчування папуг читайте в розділі «Харчування папуг».

При правильному відношенні і догляді какаду можуть жити в домашніх умовах кілька десятків років.