Молукській какаду

Середовищем існування одного з найкрасивіших птахів родини какаду вважаються Молуккські острови, а також острови Амбон, Сапаруа, Серам.

Колірна гамма Молукського какаду, в основному, білого кольору, дзьоб темно-сірий, голова, груди і шия мають рожевий відтінок, внутрішня сторона пір'я червоно-оранжевого кольору, лапки чорно-сірого кольору.

Розмір дорослого Молуккского какаду не набагато, але може перевищувати за розмірами великого жовтохохлого папугу і досягати в довжину до 52 см, чубчика до 17 см.

Утримувати цих милих какаду необхідно у великих вольєрах або клітинах з обтягнутої міцної сітки товщиною від 4 до 6 мм, через їх потужний дзьоб.

Розмноженням Молуккських какаду, в основному, займаються зарубіжні селекціонери, які тримають какаду в спеціальних вуличних вольєрах великого розміру поруч з опалювальним приміщенням, тому що, як і всі види цього сімейства, вони дуже чутливі до змін температури.

Гнізда використовують, як правило такі ж, як і для соломонских какаду.

Харчування, як і для всіх видів папуг, має містити в собі всі необхідні вітаміни, мінерали та мікроелементи. Не варто забувати і про те, що папуги дуже люблять гризти і точити свій дзьоб, займаючись цим заняттям годинами, а то і днями, тому рекомендується їм завжди давати свіжі тонкі (до 6 мм) і товсті (до 25 мм) гілки дерев, в яких також містяться необхідні для здоров'я птаха вітамінами і мікроелементами.

Також як соломонскій, білий какаду, Молуккській какаду дуже швидко звикає до людей і піддається дресируванню. При навчанні розмови може вивчати не більше 10 слів, що характерно для птахів цієї родини.