Какаду Гоффіна

Какаду Гоффіна - найменший представник родини какаду. Розміри дорослої птиці становлять не більше 30 см. Середовищем проживання цих папуг є тропічні ліси Індонезії. Колірна гамма білого кольору, внутрішні махові і рульові пера мають світло-жовтий відтінок. Колір очей у самця і самки різниться - відповідно чорні і червоно-коричневі. Дзьоб у представників обох статей світлий, нагадує колір кістки. Навколо очей є очне кільце, воно досить широке, без пір'я, має різні відтінки кольору від білого до синього. Круглий чубок невеликих розмірів - відмінна риса цього виду папуг, причому як самців, так і самок. Колір його змінюється від внутрішньої частини до зовнішньої - від рожево-червоного до білого. У цього виду папуг підвидів немає.

Через те, що ці птахи у продажу з'являються зрідка, в неволі вони живуть рідко. Були випадки, коли до Європи привозили по кілька особин цього виду, в більшості це були молоді птахи. Їх головною відмінністю від дорослих служить темно-коричневий колір очей і відсутність рожевої вуздечки. Якщо папугу містити далеко від родичів, то вона незабаром відчуває прихильність до людини і стає ручною. Буває, що ці папуги в напівтемряві видають дуже гучні і неприємні звуки. Цікаво, що люди, які спостерігають за своїм улюбленцем у вольєрі, звернули увагу - птахи рідко виходять на яскраво освітлені ділянки (тільки за дуже вагомої причини), а в основному, намагаються вибрати віддалені ділянки, де панує напівтемрява.

У клітку, де міститься Какаду Гоффіна необхідно постійно підкидати дрібні гілочки, сучки, тому що вони дуже люблять їх гризти.

Вивчити особливості розмноження цього виду какаду в неволі дуже складно, тому відомостей про це небагато. У 1974 році вперше в Європі, а точніше в Голландії, успішне розмноження Какаду Гоффіна в невеликій клітці, де у вигляді гніздування використовувалася частина стовбура дерева. Корм для цього виду какаду істотно не відрізняється від такого для інших видів цього сімейства. Ці папуги довго і ретельно можуть копирсатися в дернової землі з залишками на ній рослинності, дістаючи звідти дрібні корінці, гілочки, тощо. Широке сплощене корито необхідно поставити в клітку для купання птахів, що вони роблять з великим бажанням.