Хвилясті папуги

Інформаційний сайт «Хвилясті папужки» познайомить Вас з історією появи виду, різними колірними варіаціями, розповість про правильне розведення, вирощування, догляд, годівлю цих милих створінь і багато іншого. Все це містить наш інформаційний сайт «Хвилясті папуги».

Хвилястий папуга (Melopsittacus undulatus) - птах з ряду папуг. Довжина тіла папуги досягає 21 см, хвоста 12 см, вага - близько 45 г. Забарвлення у папужок, як правило, яскраво-зеленого кольору. Голова жовтого кольору, під якою з боку горла розташовані маленькі чорні плями. На щоках знаходяться фіолетові плями, які утворюють малюнок, схожий на краплю.

Назва «Хвилясті» папужки отримали внаслідок темних хвилястих смуг, що проходять в області шиї, спини і крил, хвилястість на голові від тоненькою смужки переходить до крижів в ширшу. Хвіст прямий і рівний, закінчується двома прекрасно розвиненим керуючим пір'ям червонувато-синього кольору.

На щільно прилеглих до тіла крилах можна розпізнати сім відмінно розвинених махових пір'їв. Як правило, махові пір'я зеленого кольору, зовні жовтого.

Дзьоб дорослих хвилястих папужок зеленуватого кольору не дуже довгий, наддзьобок повністю перекриває підклюв’є, на внутрішній стороні якого можна помітити рогові зубці, за допомогою яких папуги очищають зерна від лушпиння і використовують їх для розкусування їжі. Над дзьобом є добре виражена воськовіца, за кольором якої легко розрізнити стать. Очі виразні і чисті, розташовані на однаковій відстані від чола, тімені і потилиці. Очі темно-синього кольору, райдужка біла.

Хвилясті папужки стрункі, з гордовитою поставою птахи. З часів своєї появи вони зуміли завоювати серця багатьох любителів і селекціонерів.

На нашому сайті працює форум про хвилястих папуг. Запрошуються всі бажаючі!

Історія папуг - найперші згадки про папужек були в літописах Олександра Македонського. Хоча спочатку середовищем проживання папуг була Індія, але з появою нових континентів торговці привозили їх з Африки, Америки та інших континентів. Час минав, і про існування папужок знали вже на багатьох континентах нашої землі.

Кольори папуг - за останній час селекціонери вивели безліч всіляких видів хвилястих папуг. Відрізняються хвилясті папужки не тільки насиченістю забарвлення оперення і формою пера, а й малюнком. Основні кольори хвилястих папужок: сині зі звичайним, опаліновим, коричневим малюнками, сині жовтолиці, строкаті рецесивні, зелені зі звичайним, опаліновим малюнками, зелені строкаті рецесивні, альбіне, лютіно, мереживний білий і жовтий і т.д.

Будинок для папуг - багатьом вже відомо, що в домашніх умовах з-за їх неврівноваженості та занепокоєння хвилястим папужкам не завжди надається повна свобода. У зв'язку з цим папужок містять в клітинах або вольєрах, призначених для утримання і вирощування птахів.

Годування хвилястих папуг - зерна культурних і дикорослих рослин, що складаються з білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мікро- та макроелементів, є основним кормом для хвилястих папуг. Все це комплекс поживних речовин, який так необхідний папужкам при утриманні та є основою для успішного їх розведення. У рубриці годування хвилястих папуг ви ознайомитеся з тим, як правильно годувати хвилястих папуг, як готувати кормові суміші та іншою інформацією.

Розведення папуг - це тривалий процес, який вимагає особливої уваги до кожного папужки. Рекомендується займатися розведенням хвилястих папуг у літній період року (причиною є тепле повітря і довга тривалість дня), але більшість селекціонерів розводять папуг у будь-який час року, тому що здатні забезпечити у вольєрі нормальний мікроклімат і освітленість. Більш докладно про розведення папуг читайте у цій рубриці.

Захворювання папуг - на даний момент існує велика кількість усіляких захворювань хвилястих папуг. Хвороби хвилястих папуг можуть бути викликані різними гризунами, послід яких потрапляє в годівниці або із-за неправильного годування та догляду за папугою. У цій рубриці розглядаються найпоширеніші захворювання у хвилястих папуг, а також їх симптоматика і лікування