Кольори папуг

За останній час любителі, а також селекціонери вивели дуже багато різних видів хвилястих папуг, які відрізняються один від одного не тільки малюнком, а й насиченістю забарвлення оперення і формою пера.

Нижче ми розглянемо основні кольори хвилястих папужок:

Синій (малюнок звичайний). Колір оперення синій. Маска голови білого кольору, з чорними плямами горловими, два з них перекриті фіолетовими плямами, схожими на краплю. Хвилястий малюнок чорного кольору. Кермові пір'я темно-синього кольору.

Синій (малюнок опаліновий). Забарвлення таке ж, як і у синього зі звичайним малюнком, за винятком голови лимонно-жовтого кольору. Стрижні центрального рульового пір'я блакитного кольору. Краї махового пір'я синього кольору.

Синій (малюнок коричневий). Забарвлення оперення у папуг даного ряду синього кольору. Також бувають фіолетового і сіро-синього кольору. Маска на голові білого кольору, або жовтого (у жовтолицих папуг). У самок горлові плями мають коричневе забарвлення (у самців - темно-коричневий). Центральні кермові пір'я, як правило, коричневого кольору з синім відтінком.

Синій жовтолиций. Буває двох типів: У першого типу жовтолицих папуг голова і рульове пір'я жовтого кольору. У другого не тільки обличчя, але і по всьому тілу ділянки оперення жовтого кольору.

Синій строкатий рецесивний. Колір оперення включає всі відтінки синього кольору. Маска на голові білого кольору. Кольори папужок повинні бути чітко розмежовані.

Зелений (малюнок звичайний). Забарвлення тулуба зеленого кольору. Маска на голові яскраво-жовтого кольору, з шістьма рівновіддаленими один від одного горлові плямами чорного кольору. Крайні плями голови перекриті фіолетовими плямами, що нагадують краплю. На голові, шиї, спині і крилах хвилястий малюнок. Кермові пір'я темно-синього кольору (у папуг темно-зеленого кольору, набагато темніше), ноги сіро-синього кольору.

Зелений (малюнок опаліновий). Маска на голові, горлові плями такі ж, як і в зелених папуг з звичайним малюнком. На крилах зображений темний малюнок. Верхня частина голови жовтого кольору, на задній частині голови і крилах, за винятком спини зображен хвилястий малюнок. У середині махового пір'я розташовується світла ділянка. Кермові пір'я мають забарвлення темно-синього кольору.

Зелений рецесивний строкатий. Маска на голові жовтого кольору, є близько шести горлових плям сріблястого або фіолетового кольору, схожих на краплю. Зелений і жовтий кольори розташовані на тулубі нерівномірно. Жовтий колір розташований у верхній частині тулуба, а зелений в нижній, хвилястого малюнка не має, тільки плями темного кольору на голові, шиї, верхній частині спини, крилах. Восковиця самця рожевого кольору, лапи червоно-коричневого.

Зелений (малюнок коричневий). Забарвлення - звичайні кольора папуг зеленого ряду. Маска на голові жовтого кольору. Горлові плями коричневого кольору розташовані на однаковій відстані один від одного. Дві крайні плями перекриваються фіолетовою плямою, схожою на краплю. На голові, шиї, спині і крилах - хвилястий малюнок. У самців він коричневого кольору, у самок - темно-коричневого. Кермові пір'я коричневого кольору з синім відтінком.

Альбіно. Папуги з забарвленням оперення білого кольору. Хвилястого малюнка не мають. Очі червоного кольору. Восковиця самців рожевого кольору, самок коричневого. Лапки червонуватого кольору.

Лютіно. Окрай жовтого кольору. Очі, восковиця і лапки такі ж, як у ряду птахів (альбіно). Махові і середні рульові пера світлого кольору.

Мереживний білий. Забарвлення оперення білого кольору. Маска на голові білого кольору. Горлові плями коричневого кольору, з них два крайніх перекриваються фіолетовим або білою плямою схожою на краплю. Махові і стернові пір’я білого кольору, очі червоні. Восковиця у самця буває рожевого або фіолетового кольору.

Мереживний жовтий. Забарвлення оперення - яскраво-жовте. Маска на голові жовтого кольору. Горлові плями коричневого кольору, з них два крайні перекриваються фіолетовою або білою плямою, схожою на краплю. Хвилястий малюнок світло-коричневого кольору на голові, спині і крилах. Махові і стернові пір’я білого кольору, очі червоні. Восковиця у самця буває рожевого або фіолетового кольору.