Харчування папуг

Будь-який вид корму при харчуванні папуг складається з різноманітних простих і складних хімічних сполук, які можна розділити на дві форми: тверду і рідку (вода). Тверда (суха речовина) складається з мінеральних і органічних речовин.

Мінеральні живильні речовини містять кальцій, фосфор, натрій, хлор. До складу органічних речовин корму входять водень, вуглець, кисень і азот. Хімічні елементи, які необхідні організму постійно, тобто хімічні елементи, присутні в організмі у високих концентраціях називаються мікроелементами. Група макроелементів включає в себе азот, фосфор, калій, магній, кальцій. Мікроелементи - це хімічні елементи, присутні в організмі птахів у низьких концентраціях. До них відносяться I, Cu, Zn, Mn, Co, Mo.

Потреба в мінеральних солях у птахів не велика і коливається під час линьки, яйцекладки і вигодовування потомства. При різному раціоні браку цих речовин не виникає, за винятком солей кальцію і фосфору. У органічних речовинах корму розрізняють чотири групи речовин: білки, жири вуглеводи і вітаміни.

Білки. Білки, чи протеїни, - високомолекулярні природні органічні речовини, побудовані з амінокислот. Вони грають основну роль у структурі та життєдіяльності організмів. Білки здійснюють обмін речовин і енергетичні перетворення, нерозривно пов'язані з активними біологічними функціями. Бувають рослинного і тваринного походження.

Жири - органічні сполуки, основне джерело енергії для папуг. Енергетична цінність жирів в два з гаком рази вище, ніж вуглеводів. Жири входять до складу більшості мембранних утворень клітини і виконують важливі структурні функції.

Вуглеводи. Велика група органічних сполук, що входять до складу живих організмів. Роль вуглеводів у живих організмах надзвичайно різноманітна. До них відноситься клітковина - складова оболонка клітин в тканинах організму. Вуглеводи добре засвоюються в організмі і мають високу поживну цінність.

Вітаміни. Група органічних сполук різноманітної хімічної природи, необхідних для живлення в незначних кількостях в порівнянні з білками, жирами і вуглеводами, але при цьому мають величезне значення для нормального обміну речовин і життєдіяльності. Відсутність або недостатній вміст вітамінів в раціоні папужок викликає авітаміноз або гіповітаміноз, що позначається на обміні речовин, здоров'ї і продуктивноcті.

Вітаміни поділяють на жиророзчинні (A, D, Е, К) і водорозчинні (С і вітаміни групи В). Як правило вони не здатні синтезуватися в організмі птахів, тому повинні надходити тільки з кормом, що містить певні вітаміни (наприклад А і С).

Вода - невід'ємна складова частина всіх кормових компонентів. Вона входить до складу клітин організма птаха і становить більше половини його маси.

Тому, знаючи приблизно склад поживних речовин кормів, легко можна визначити для хвилястих папужок поживну цінність. Повноцінне харчування - запорука здоров'я будь-якого живого організму.