Вольєри

Кімнатний вольєр для хвилястих папужок. Клітки довільних розмірів, призначені для утримання птахів і встановлювані у кімнаті. В основному бувають сітчастого типу. Для виготовлення необхідно мати сталеві куточки, сітку (краще всього використовувати сітку для птахівництва, що складається з низько вуглецевої сталі), жерсть, ДВП. Сітка повинна мати такий розмір комірки, щоб птах не змог просунути в неї голову, краще всього використовувати сітку з розмірами вічок 16х50 мм.

Для установки кімнатного вольєра беруться куточки, з яких робиться рама. Раму вольєра прикріплюють до підлоги, стін та стелі цвяхами або шурупами і обтягують сіткою. Щоб не псувати підлогу, вольєр настилають товстими дошками, обшитими оцинкованим залізом. Потім в одному з кутів встановлюють двері в зріст людини. Зовні вольєр можна обшити бляхою або фанерою на висоту до 50 см. Після установки вольєр можна пофарбувати або розкрити лаком, але тільки зовні.

Піддони для кімнатного вольєра рекомендується виготовляти з покрівельного заліза або листового дюралюмінію, а висувні з жерсті або фанери. Єдиним недоліком висувних піддонів, є те, що при санітарній обробці фанера може швидко зіпсуватися, а жерсть піддатися деформації.

Вуличний вольєр. При будівництві вуличного вольєра для хвилястих папуг бажано, щоб лицьова сторона була звернена на південь. Це робиться для того, щоб папуги могли отримувати максимум сонячного світла і тепла. Щоб не було протягів бічні і задні сторони повинні бути суцільними.

Як правило вуличний вольєр, складається з відкритої секції, утепленого приміщення та передпокою. Щоб побудувати вуличний вольєр, необхідно залити міцний залізобетонний фундамент і підлогу, викласти цеглини до рівня близько 25 см у висоту, закріпити по периметру кладки великі болти, так щоб різьба була вище кладки приблизно на 15 мм, встановити раму з швелера (2х2 м) і прикріпити до неї сітку з нержавіючого металу. Стелю можна зробити у вигляді навісу, щоб птахи не були позбавлені прямих сонячних променів або глухим, щоб в оселі папуг не потрапляло сміття від птахів які пролітають. З тильної частини вольєра рекомендується збудувати невелику утеплену кімнату, в якій повинно бути передбачено нормальне освітлення (природне і штучне) і тепло, щоб сховатися не тільки від холоду, а й від вітру. Тамбур будують, потім обтягують сіткою з нержавіючого металу на випадок навмисного вильоту птахів у відчинені двері і збереження тепла взимку. Також його можна використовувати і як склад, призначений для зберігання інвентарю та корми.

Рекомендується, щоб у вольєрі були висаджені різні дерева і чагарники. На підлозі вольєра повинна бути передбачена купальня і встановлені поїлки автоматичного типу.

Дивіться також: Клітки. Садки.