Корм для папуг

У цьому переліку описані далеко не всі, але все ж основні види кормів для хвилястих папуг рослинного походження, які так необхідні для життя хвилястих папужок.

Просо - основний вид корму папужок є одним з основних зернових кормів і становить близько 70% зернового раціону.

Овес - дуже корисний зерновий корм, який містить у собі білки, крохмаль, клітковину, жир, вітаміни (В і Е) і є дуже калорійною їжею для папуги. Хорошим замінником зерен вівса є вівсяна крупа. Замочувати її не обов'язково, папуги вживають її і в сухому вигляді.

Канаркове насіння - хороший корм для папуг, за властивостями нагадує овес. Тому папужки цей вид корму люблять не менше. Рекомендується включати до складу зернового раціону до 30% насіння.

Зерна пшениці - висококалорійна їжа. Рекомендується давати зерна пшениці в розмоченому або пророщеному вигляді.

Зерна кукурудзи - теж дуже поживний корм. Зерна кукурудзи необхідно давати папугам в пареному вигляді. Перед згодовуванням зерна замочуються у воді не менше ніж за добу. Кукурудзу поєднують із іншими кормами. Через нестачу амінокислот годувати тривалий час однієї кукурудзою не рекомендується.

Насіння соняшнику – високо поживні та багатий білками і жирами корм - одне з улюблених «ласощів» хвилястих папуг.

Трав'яний корм не менше зернових культур є повноцінним живильним компонентом, включає в себе молоді паростки трави, зелені частини тимофіївки, тонконога, подорожника, кульбаби, салату, бадилля редиски.

Овочі (морква, огірки, буряк, капуста і таке інше) - багаті різними вітамінами і мікроелементами, рекомендується включати в раціон хвилястих папужок і подавати в сирому вигляді, як корм.

Фрукти (яблука, груші, апельсини, банани) - також є важливим джерелом більшості вітамін і мікроелементів, так необхідним папужкам. Нарізавши дрібними часточками можна подавати у свіжому, тушкованому та сушеному виді.